Turvakatted

Laste mänguväljakute kattematerjalid võib jagada kahte rühma – kunstmaterjalid ja lahtise täitematerjaliga looduslikud pinnakatted. Mõlemad võimalused, kui need on korralikult paigaldatud, suudavad tagada piisava põrutussummutuse vastavalt ohutusstandarditele EN1176 ja EN1177. Hinnates konkreetset asukohta, eelarvet ja projekti stiili, saavad Fixmani spetsialistid nõustada oma kliente kõige sobivama pinna tüübi osas, aidata kalkuleerida selle kulusid ning anda nõu disaini ja ehituse kohta.

Sünteetilised pinnakatted (kummimaterjalist plaadid, EPDM valu, kunstmuru, kummimultš)

  • Miks valida – hügieenilisem, lai valik värve ja disaine, lihtsam ja odavam hooldada, hoiab keskkonna puhtamana ja korras.
  • Kus kasutada – linnaväljakud ja pargid, elurajoonide sisehoovid, haridusasutused, spordiväljakud.

Looduslikud täitematerjalid (liiv, puiduhake, kruus)

  • Miks valida – odavam paigaldada, paremad põrutussummutusomadused, loob looduslähedase keskkonna ja õhustiku.
  • Millele tähelepanu pöörata – vajab rohkem aega ja ressursse hoolduseks, kulumiskindel, ei ole hügieeniline ja sellel on piiratud disainivõimalused;
  • Kus kasutada – metsapargid, supelrandade ja loodusradade piirkonnad, piiratud eelarvega projektid.

Mänguväljakute pindade paigaldamisel tuleb arvestada järgmiste ohutusstandardite põhitingimustega laste mänguväljakutele:

  • Iga mänguelemendi maksimaalne kukkumiskõrgus on tavaliselt tootja poolt tehnilistes andmetes määratletud. Pinnakate peab tagama kukkumise summutamise vastava maksimaalse kukkumiskõrgusega.
  • Kunstmaterjalide jaoks on saadaval erinevad paksused ning mida paksem materjal, seda suurem on selle põrutussummutus (vt illustreerivaid tabeleid).
  • Liiva ja puiduhakke puhul on minimaalne kihi paksus 30 cm, kuid juhul kui seadme maksimaalne kukkumiskõrgus on üle 2 meetri, peab kihi paksus olema vähemalt 40 cm.
  • Muru saab pinnakattena kasutada seadmete ümber, mille kukkumiskõrgus on kuni 1 m, kuid isegi siis tuleb tagada, et muru oleks roheline ja viljakas, kuna väljakaevatud musta mulda mõne rohukõrrega ei peeta sellise kõrgusega seadmete jaoks sobivaks.
  • Puitlaudise, sillutise ja muude tahkete materjalide kasutamine mänguväljaku kattena on lubatud juhul, kui seadmel pole sunnitud liikumist ja kukkumiskõrgus on alla 60 cm. Soovitame olla ettevaatlik tahkete materjalide valimisel mänguväljakutele ja hoolikalt kaaluda sellise lahenduse põhjuseid ning eeliseid, sest spetsiaalne pinnakate tagab alati väiksemat vigastuste riski.

Ärge unustage 2D-joonistusi ja 3D-vorme

 

Kõigi küsimuste korral võtke Meiega ühendust

Vaata meie tooteid