Kuidas kasutada videomänge, et muuta inimesed aktiivseks?

30/11/2021
Digital play

Lappseti Madalmaade tütarettevõtte Yalp tootearendaja Rob Tuitert räägib oma digitaalse mängimise visioonidest.

“Kui kõik süüdistavad arvutimänge paljudes asjades, lülitun kaitserežiimile. Arvutimängud on edukad mõnes asjas, millest mänguväljakute kujundajad ja lapsevanemad unistavad. Mis oleks, kui võtaksime need aspektid ja lisaksime need õues asuvale mänguväljakule?”

Videomängude mängimine. Kui ma seda mainin, mõtleb enamik inimesi laisalt pingil istuvatest lastest, keda hüpnotiseerib ekraan, mis on ruumis kõige võimsam valgusallikas. Kui räägin õues mängimisest, tulevad pähe murul jooksvate rõõmsate laste pildid.

Videomängude mängimist ümbritseb palju negatiivset ja kui aus olla, näeksin oma lapsi parema meelega õues aias mängimas kui iPadi taga aega veetmas. Ja kui veel ausam olla, kuluks ka mulle endale ära rohkem õues mängimise aega, selle asemel, et telefoni vaadata.

Aga kui kõik süüdistavad paljudes asjades arvutimänge, lülitun kaitserežiimile. Arvutimängud on edukad mõnes asjas, millest mänguväljakute kujundajad ja lapsevanemad unistavad. Need on nii lõbusad, et tahate neid üha uuesti mängida. Saate mängida oma tasemel ning samal mänguobjektil saab mängida erinevaid mänge, kusjuures aeg-ajalt lisandub ka uusi mänge.

Mis oleks, kui võtaksime need aspektid ja lisaksime need õues asuvale mänguväljakule?

Ühendame mõlema maailma parimad omadused: videomängudest saadav väljakutse ja lõbu ning õues mängimisest saadav tervislik liikumine ja tõeline inimlik kontakt.

Praegu toimub see enam kui 20 riigis rohkem kui 350 interaktiivse mängukomplektiga. Eelmisel nädalal mõõdeti kokku 1500 tundi mänguaega. Väljas ei mängi ainult lapsed, vaid uue lõbusa mänguviisiga liituvad ka vanemad ja eakad.

Kooliõues õpivad lapsed matemaatilisi võrrandeid, mängides klassis istumise asemel mänguväljakul numbrimängu. Haiglates unustavad lapsed mõneks ajaks haige olemise, sest nad üritavad palliviskemängus uut taset saavutada, harjutades salaja.

Vanadekodudes tantsivad eakad koos lapselastega, nautides näol päikesepaistet. Jalgpalliklubides püüavad mängijad üksteise tipptulemusi ületada, tabades võimalikult palju sihtmärke. Loomingulised teismelised näitavad pargis asuval interaktiivsel DJ-laual oma uusimaid DJ-oskusi, samal ajal kui nende sõbrad veedavad niisama aega ja kuulavad etendust.

Tulevikus tulevad välja uued mängud ja tekivad uued mänguviisid, mis kutsuvad inimesi õue.

Kõik need sõnad ei suuda siiski kirjeldada seda tunnet, mis tekib õues mängimisel. Kuna olime nüüd jälle mõnda aega ekraani taga, on paras aeg minna õue ja mängida!

Digitaalne mänguväljak lappset

Rob Tuitert
Rob Tuitert

Rob Tuitert on tootearendaja Lappseti Madalmaade tütarettevõttes Yalp. Ta töötab välja interaktiivseid mängu- ja spordiväljakuid.

https://www.yalp.com/

Kõigi küsimuste korral võtke Meiega ühendust

Vaata meie tooteid