Viis sammu lõbusa, inspireeriva ja aktiivse õueala loomiseks igale vanusele

30/11/2021
outdoor area for kids

Kas kujundate tegevusparki? Siin on viis parimat soovitust, mida kujundamise alustamisel arvesse võtta.

1.

Loomulik viis mänguväljakute ja muude õuealade kujundamiseks on muuta need kaasavaks. Kõigis kujundamise aspektides, nii kultuurilistes kui ka liikuvusega seotutes, tuleb arvestada erineva kehaehituse ja võimetega laste ning täiskasvanutega.

2.

Kui vanemad tunnevad end pargis hästi ja lõbutsevad, teevad seda ka lapsed. Täiskasvanud ei vaja kohalikul mänguväljakul oma spordivarustust, aga sellest on abi. Mõnes riigis kasutatakse koos traditsiooniliste mänguvahenditega QR-märgistust, mis pakub justkui veebipõhise personaaltreeneri, kes aitab täiskasvanutel välitreeninguid alustada.

Aidake vanematel olla oma lastele heaks eeskujuks, kujundades alasid, mis muudavad täiskasvanud aktiivseks!

“Mis annab nii lapsele kui ka täiskasvanule parema saavutustunde kui väljakutse ületamine?”

3.

Mõelge loovalt. Lihtne on paigutada parki erinevaid mängu- ja spordivahendeid, aga kas see on kõik, mida vaja, et koos sõpradega inspireerivalt aega veeta?

Jätke ruumi ka kujutlusvõimele ja teistele mängimisviisidele! Värvige turvapinnad siniseks ja kujundage need nii, nagu oleks need tormised lained. Lisage parki loodust kivide, puude ja looduslike materjalidega, nagu ehtne muru. Muutke kogu park hiiglaslikuks lauamänguks, kus mängija on mängunupp, või peitke alale harivaid lihavõttemune.

Ja kaks kõige olulisemat sammu?

4.

Ärge kartke karusselle ja muid kiiresti liikuvaid või pöörlevaid seadmeid. Pöörlemine senikaua, kuni süda on paha, on (eriti laste jaoks) pargis üks rõõmupakkuvamaid kogemusi. See on nende ajule ja tasakaalutunde arendamisele lausa hea.

5.

Sama kehtib kõrguste kohta! See, mis on ühe lapse jaoks hirmus, ei pruugi teisele mingeid raskusi põhjustada. Ärge muutke mänguväljakut igavaks, kartes ohte, sest see teeb ala tõenäoliselt vähem meeldivaks ja lõbusaks.

Mis annab nii lapsele kui ka täiskasvanule parema saavutustunde kui väljakutse ületamine ja hirmu seljatamine?  


Jens Lindgren

Mängu- ja spordiväljakute spetsialist Lappset Finland www.linkedin.com/in/jenslindgren/

Kõigi küsimuste korral võtke Meiega ühendust

Vaata meie tooteid